مقالات

4 معیار فرش ماشینی کاشان را همین الان بدانید!

معیار فرش ماشینی کاشان

معیار فرش ماشینی کاشان با توجه به ویژگی های فرشها تعیین می شود. تعداد شانه و تراکم یکی از مهم ترین مولفه ها در تعیین کیفیت فرش است. در واقع هر چه فرش ماشینی کیفیت بالاتری داشته باشد ، شانه و تراکم آن بیشتر می شود . مثلا فرش هزار و دویست شانه بهتر از فرش 700شانه است وبه همین دلیل اگر دقت کنید فرش هزار و دویست شانه قیمت بیشتری نسبت به فرش هفتصد شانه دارد .

باید گفت که فرش 1500 شانه با اختلاف بسیار از نظر تعداد شانه و تراکم جدیدترین و بهترین فرش محسوب می شود . فرش ماشینی هزار و پانصد شانه با تراکم چهار هزار و پانصد در صنعت فرش با کمک جدیدترین ماشین آلات روز دنیا تولید می شود و در حال حاظر تراکمی همانند تراکم فرش های دستباف که در ایران بافته میشود دارد ، بنا بر این این فرش ها به خاطر نزدیکی به فرش های دستباف ، می تواند به عنوان بهترین گزینه فرش ماشینی به شمار برود .

بهترین فرش ماشینی از نظر شرایط منزل :

فرشی که می خواهید بخرید باید بر اساس نیاز شما انتخاب شود .

با وجود اینکه فرش های 1500 شانه در حال حاضر گران ترین فرش های موجود در بازار هستند ، اما به دلیل خاب کم ( باریکی و ضخامت کم ) آن برای مکان هایی که روی آن ها نشست و برخواست کمی می شود و کمتر رفت و آمد می شود بیشتر توصیه می شود .

فرش 1200 شانه نیز به دلیل خاب کم توصیه می شود ، برای مکان هایی است که نشست و برخاست ها بر روی مبلمان هستند توصیه می شود ، بنا بر این استفاده از فرش های هزار و پانصد و هزار و دویست شانه در سالن های پذیرایی بیشتر توصیه می شود .

فرش ماشینی هزار شانه علاوه بر ظرافت و تراکم بافت بالا ، خاب بیشتری نسبت به فرش های هزار و دویست و هزار و پانصد شانه دارد. از این نوع فرش ها هم می توان برای سالن های پذیرایی استفاده کرد و هم برای جاهایی که روی فرش نشست و برخاست می شود میتوان استفاده کرد .

فرش‌های 700 شانه نیز در مقایسه با قیمت‌های پایین ‌تر ، محصول رایج‌ تری برای مصارف خانگی هستند .

شایان ذکر است فرش 700 شانه به دلیل تنوع بالا دستگاه های تولیدی فرش دارای انواع مختلفی می باشد و در انتخاب آن باید توجه بیشتری داشت .

4روش طلایی برای شستن فرش و موکت در خانه

البته همین نکات  برای فرش های پانصد شانه نیز وجود دارد .

از فرش های 700 و 500 شانه هم در اتاق خواب ، هم در اتاق نشیمن و هم در سالن پذیرایی میتوان استفاده کرد .

اخیراً نقشه های یکسان بر روی ماشین آلات های مختلف تولید می شود و می توان از فرش ها به صورت ترکیبی استفاده کرد ، به عنوان مثال می توان از فرش هزار و دویست شانه در سالن پذیرایی ، از فرش هزار شانه در اتاق نشیمن و از فرش هفتصد شانه در اتاق خواب استفاده کرد و تمامی نقشه فرش ها به مثل هم باشند .

این روش باعث صرفه جویی در بودجه شده و بهترین استفاده از فرش ها  در منزل  صورت می گیرد .

4 معیار فرش ماشینی کاشان را همین الان بدانید!

4 معیار فرش ماشینی کاشان را همین الان بدانید! 2

 

بهترین فرش ماشینی از نظر نخ خاب :

الیاف و مواد اولیه مورد استفاده در فرش های ماشینی تاثیر زیادی بر کیفیت فرش بافته شده دارند . با توجه به اینکه درصد زیادی از فرش از نخ خاب است ، باید گفت که کیفیت فرش به کیفیت نخ خاب بستگی دارد .

بنا بر این بهترین فرش ماشینی باید فرشی باشد که از نخ خاب با کیفیت بافته شده باشد .

 الیاف صنعتی که برای بافت فرش ماشینی از آن ها استفاده میشوند  عبارت اند از ؛ الیاف پلی استر ، پلی پروپیلن ، ویسکوز ، ورجین ، اکریلیک و . . . .

بهترین این الیاف که در نخ خاب فرش مورد استفاده قرار میگیرد ، الیاف اکریلیک است .

 الیاف اکریلیک در انواع هیت ست و ترک تولید می شود و در نخ خاب فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرندد.

با توجه به اینکه الیاف پلی استر که از نظر کیفیت بعد از الیاف اکریلیک در رتبه دوم قرار دارند و گفته می شود جایگزین الیاف اکریلیک می شوند ، این را بدانید که فرش با نخ خاب پلی استر از نظر ظاهری بهتر و ظاهر زیبا تری نسبت به فرش های اکریلیک  به مخاطب هدیه می دهند .

پس می توان گفت یکی از بهترین انواع فرش ماشینی موجود در بازار ایران ، فرش ماشینی اکریلیک هستند .

فرش‌های بافته شده از الیاف اکریلیک کیفیت بالایی دارند و می‌توانند سال‌ های سال برای شما دوام داشته باشند و باقی بماند . همچنین مهمترین خصوصیاتی که در فرش هلی بافته شده با اکرلیک به چشم می خورد مقاومت در برابر عوامل محیطی ، ماندگاری بالا ، مقاومت در برابر نور خورشید و مقاومت در برابر حرارت آنی است .

بهترین فرش ماشینی از نظر ارزش خرید نسبت به قیمت :

در حال حاضر فرش ماشینی هفتصد و هزار و دویست شانه بهترین فرش های ماشینی از نظر ارزش خرید نسبت به قیمت هستند ، با توجه به واکنشی که مردم نشان می دهند .

فرش ماشینی هفتصد شانه برای هر سلیقه ای مناسب است و می تواند فرشی ارزان با طرح های مختلف برای فرش کردن منزل شما باشد .

فرش هزار  و دویست شانه نیز از نظر ظرافت یکی از بهترین فرش های ماشینی به حساب می آید و همچنین نسبت به فرش هزار شانه ظریف تر و زیباتر و از فرش هزار و پانصد شانه ارزان تر است و به همین دلیل است که اکثر افراد در بین فرش های ماشینی با تعداد شانه بالا ، فرش هزار و دویست شانه با تراکم سه هزار و ششصد را انتخاب می کنند .

بهترین متریال برای فرش ماشینی :

در بالا توضیح مختصری دادیم و از هر جنبه مشخص کردیم که بهترین فرش ماشینی بازار ایران کدام نوع فرش است . حال در این قسمت می خواهیم به صورت تخصصی برای شما بیان کنیم که بهترین جنس برای فرش ماشینی چیست و به مواد اولیه و نخ های فرش ماشینی نگاهی عمیق داشته باشید .

ما در فرش سه نوع نخ داریم که هر کدام کارکردی دارند :

نخ خاب : این نخ مهم ترین نخ فرش به شمار می آید و تقریباً هفتاد درصد حجم فرش ماشینی را پوشش می دهد . به همین دلیل است که آنها در فرش بسیار مهم هستند. نخ خاب ، نخ هایی هستند که وقتی زیر پای خود راه می رویم احساس می کنیم .

نخ خاب ، زیبایی و ظاهر فرش را به ترسیم می کنند .

نخ تار و نخ پود : نخ تار وپود اصطلاحی است که معمولاً با هم استفاده می شود ، اما دو نوع نخ وجود دارد .

یک نخ تار که نخی نازک و بلندی است و برای تقویت و فرم دادن به فرش استفاده می شود .

نخ پود هم نخی ضخیم و کوتاهی است که از زیر و روی نخ تار عبور می کند  و به فرش  دوام می دهد .

بهترین متریال برای نخ خاب در فرش های ماشینی :

الیاف متعددی برای فرش ماشینی و نخ خاب مورد استفاده قرار می گیرد .

همه تولیدکنندگان به نقش نخ خاب در فرش ماشینی واقف هستند و بنا بر این باید از بهترین نخ ها برای ارتقای کیفیت فرش های خود استفاده کنند .

انواع الیاف موجود در صنعت فرش ماشینی که قابل استفاده برای نخ خاب هستند عبارتند از : نخ اکریلیک ، نخ پلی استر ، نخ ترک خورده ، نخ پلی پروپیلن ، نخ ویسکوز ، نخ بی سی اف  و . . . .

اما در این میان ، نخ اکریلیک و نخ پلی استر از همه نخ های فرش ماشینی بهتر هستند . البته به خاطر داشته باشید که بهترین نخ موجود در بازار ، نخ اکریلیک بوده و به دنبال آن الیاف پلی استر قرار گرفته است . البته این نکته را بدانید که هر نخی ویژگی های خاص خود را دارد که به دلیل همین ویژگی های متفاوت طرفداران خاص خود را دارد .

مهمترین ویژگی های الیاف پلی استر 

  1. درخشندگی فوق العاده ای دارد.
  2. شبیه به فرش های دستباف ابریشمی است .
  3. جلوه بسیار زیبایی به فرش می دهد .
  4. در برابر عوامل محیطی مقاوم است .
  5. ضد حساسیت است .

اما فرش های اکریلیک دارای ویژگی های زیر هستند :

1 .  فرش های اکریلیک ماندگاری بسیار بالایی دارند .

2 . شبیه به فرش های دستباف پشمی است .

3 . مقاوم در برابر حرارت آنی .

4 . در برابر نور خورشید مقاومت می کند .

5 . ماندگاری طولانی تری نسبت به سایر فرش ها دارد .

نخ اکریلیک گرانتر از نخ پلی استر است ، اما امروزه از نخ پلی استر بیشتر استفاده می شود زیرا ضد حساسیت است .

بهترین متریال برای نخ تار و پود در فرش های ماشینی :

نخ تار و پود نیز برای تقویت و افزایش عمر فرش اهمیت ویژه ای دارند . در این نخ ها باید از الیافی استفاده شود که بتواند مشکلات محیطی از جمله گرما و رطوبت را تحمل کند .

بهترین الیافی که می توان برای نخ پود استفاده کرد ، نخ پنبه است.

نخ پنبه هم طبیعی است ، هم قیمت مناسبی دارد و هم استحکام بالایی دارد .

 از الیاف پلی استر در نخ تار استفاده می شود، زیرا بسیار بادوام بوده و قیمت مناسبی نیز دارد .

نتیجه گیری :

معیارهای مختلفی برای فرش های ماشینی وجود دارد و یکی از مهم ترین آنها این است که از نخ خاب باکیفیتی بافته شده باشد. الیافی که برای فرشها استفاده می شود شامل الیاف پلی استر، پلی پروپیلن، ویسکوز، ورجین و … است. شاید تشخیص بسیاری از معیار فرش ماشینی کاشان برای شما امکان پذیر نباشد پس باید به دنبال جایی برای خرید فرش ماشینی خوب باشید که از نظر کیفیت و تنوع تضمین شده باشد. جایی که تنوع بسیار زیادی در محصولات داشته باشد می تواند نیاز مشتریان را بخوبی پاسخ دهد.

امروزه فروشگاه های آنلاین زیادی در زمینه فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان فعالیت دارند؛ اما یکی از بهترین آنها سایت هایپرکارپت است که متنوع ترین محصولات را در زمینه فرش، پادری، شگی و … ارائه می دهد. این مجموعه با حذف واسطه ها سعی دارد، بهترین فرش ماشینی را با بهترین قیمت به فروش برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *